نوشابه (مفید یا مضر؟)

تأثیر مخرب ((کوکاکولا)) بر مردان

 دانشمندان دانمارکی با تأکید بر تأثیر مخرب نوشابه (( کوکاکولا )) بر باروری مردان ، از مردم خواستند تا از نوشیدن این نوشابه مضر پرهیز کنند .

به گزارش خبرگزاری فارس ، دانشمندان دانمارکی با تحقیق بر روی اسپرم 2500 جوان دانمارکی به این نتیجه رسیدند که مصرف نوشابه (( کوکاکولا )) تأثیر منفی شدیدی بر روی توان جنسی این افراد گذاشته است و لذا از مردم خواستند تا از نوشیدن این نوشابه مضر خودداری کنند .

اولین کشوری که به سرعت تحت تأثیر این خبر قرار گرفت ، آمریکا بود . نشریه تحقیقات پزشکی آمریکا نیز با درج نتایج این بررسی خواهان توقف مصرف این نوشابه شد . این در حالی است که گفته می‌شود تندترین واکنش به نتایج این تحقیق از سوی محافل صهیونیستی نزدیک به اسرائیل نشان داده شده است . شرکت (( کوکاکولا )) یکی از شرکت‌های چند‌ ملیتی طرفدار رژیم صهیونیستی است و سالانه 17% از درآمد خود را به پروژه ارض موعود صهیونیست‌ها اختصاص می‌دهد .

 

وقتی نوشابه یک می‌خورید چه اتفاقی می افتد !

10 دقیقه بعد : 10 قاشق چایخوری شکر وارد بدنتان می‌شود . می‌دانید چرا با وجود خوردن این حجم شکر دچار استفراغ نمی‌شوید ؟ چون اسیدفسفریک ، طعم آن را کمی می‌گیرد و شیرینی‌اش را خنثی می‌کند .

20 دقیقه بعد : قند خونتان بالا می‌رود و منجر به ترشح ناگهانی و یک ‌جای انسولین می‌شود . کبدتان شروع می‌کند به تبدیل قند به چربی تا قندخون ، بیشتر از این بالا نرود .

40 دقیقه بعد : حالا دیگر جذب کافئین کامل شده ؛ مردمک‌های چشمتان گشاد می‌شود ، فشار خونتان بالا می‌رود و در پاسخ به این حالت ، کبدتان قند را به داخل جریان خون رها می‌کند . گیرنده‌های آدنوزین مغز حالا بلوک می‌شوند تا از احساس خواب‌آلودگی جلوگیری کنند .

45 دقیقه بعد : ترشح دوپامین افزایش پیدا می‌کند و مراکز خاصی در مغز ، که حالت سرخوشی ایجاد می‌کنند ، تحریک می‌شوند . این همان مکانیسمی است که در مصرف هروئین منجر به ایجاد سرخوشی می‌شود .
60 دقیقه بعد : اسید فسفریک موجود در نوشابه ، داخل روده کوچک ، به کلسیم ، منیزیم و روی می‌چسبد . متابولیسم بدن افزایش پیدا می‌کند . میزان بالای قند خون و شیرین‌کننده‌های مصنوعی ، دفع هر چه بیشتر کلسیم را از طریق ادرار باعث می‌شوند .

مدتی بعد : کافئین در نقش یک داروی مدر ( ادرارآور ) وارد عمل می‌شود . حالا دیگر کلسیم و منیزیم و رویی که قرار بود جذب بدن شود ، بیش از پیش از طریق ادرار دفع می‌شود و به همراه آن مقادیر زیادی آب ، سدیم و دیگر الکترولیت‌ها نیز از دست می‌رود .

مدتی بعدتر : کم‌کم آن غوغایی که در بدنتان ایجاد شده بود فروکش می‌کند و نوبت به افت قند می‌رسد . در این مرحله یا خیلی حساس و تحریک‌پذیر می‌شوید یا خیلی کرخت و بی‌حال . حالا دیگر تمام آن آبی را که از طریق نوشابه وارد بدن خود کرده بودید ، دفع کرده‌اید ؛ آبی که می‌شد به جای اسید و کافئین و شکر ، حاوی مواد مفیدی برای بدنتان باشد . تا چند ساعت بعد اثر کافئین هم از بین می‌رود و شما هوس یک نوشابه دیگر می‌کنید .

برگرفته از سایت رسمی دکتر روازاده با پاره ای تغییرات

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...